Tokio qishloq xo’jaligi va texnologiya universiteti bilan shartnoma imzolandı
Qoraqalpog’iston qishloq xo’jaligi va agrotexnologiyalar instituti xalqaro hamkorlikni mustahkamlash va qishloq xo’jaligi sohasida etuk va malakali mutaxassislarni yetishtirishda Yaponiya davlatining bir qator oliy o’quv yurtlari bilan shartnomalar tuzilgan bo’lib, ular bilan hozirgi kunda yangi rejalar va loyihalar asosida samarali faoliyat olib borilmoqda.
Yaqinda shunday oliy o’quv yurtlari bilan hamkorlik shartnomalari yana bittaga ko’paydi. Ya’ni Yaponiya davlatining Tokio qishloq xo’jaligi va texnalogiya universiteti bilan hamkorlik shartnomasi imzolandi.
Qoraqalpog’iston qishloq xo’jaligi va agrotexnologiyalar instituti rektorı E. To’reniyazov, Tokio qishloq xo’jaligi va texnologiya universiteti professori Yashiko Kauavata, professor Nakane va Shovo farmatsevtika universiteti professori Takanolar ishtirokida o’tkazilgan uchrashuvda istiqboldagi vazifalar va rejalar xususida batafsil ma’lumotlar berildi.
Shuningdek, Yaponiyalik mehmonlar Qoraqalpog’iston Respublikasi va institutimiz haqida fikrlarin bildirdi hamda hamkorlik aloqalarini yanada mustahkamlab, oliy talim sohasida yo’qori samaradorlikka erishish yo’llari bo’yicha suhbatlashdilar.

Подписано соглашение с Токийским университетом сельского хозяйства и технологий
Институт сельского хозяйства и агротехнологий Японской Республики разрабатывает соглашения с рядом ведущих университетов Японии для укрепления международных связей и подготовки квалифицированных специалистов в области сельского хозяйства, с которыми в настоящее время реализуется ряд новых бизнес-планов и проектов.
Сегодня одним из добрых дел является то, что правительство Японии подписало соглашение о сотрудничестве с Токийским университетом сельского хозяйства и технологий.
Сотрудничество и дальнейшие бизнес-планы обсуждены на встрече с участием ректора Каракалпакского института сельского хозяйства и агротехнологий E.Тораниязова, профессора Токийского университета сельского хозяйства и технологий Ясико Кауавата, профессора Накане и профессора Такано Фармацевтического университета Шово. . велись дискуссии.
Таким образом, гости Республики Каракалпакстан высказали свое мнение о нашем институте, и было решено эффективные решения для улучшения сотрудничества и образования людей.