Qoraqalpog‘iston qishloq xo‘jaligi va agrotexnologiyalari instituti Gumanitar fanlar va tillar kafedrasi dotsenti M.Abdullayev rahbarligida ingliz tili fani o‘qituvchilari G.Ataxanova, Z.To‘reniyazova, I.Sarsenbayeva, P.Javmitbayeva, M.Kulimova va J.Shamuratovlar Nukus tumani «Oqmang‘it» PPJ va «To‘ktov» MFYlarining rahbarlari va Yoshlar yetakchilari bilan birga va o‘sha yerdagi yoshlar bilan uchrashib, suhbatlar o‘tkazdi.
Suhbat davomida tuman yoshlarining chet tillarini o‘rganishga bo‘lgan qiziqishlarini yanada mustahkamlash maqsadida masofaviy o‘qitish va offlayn o‘qitish kurslarini tashkil etish masalalari bo‘yicha MFY raislari va Yoshlar yetakchilari bilan birgalikda maslahatlashib oldi.
Uchrashuv davomida kurs o‘tkaziladigan joylar ham belgilab olindi. Tuman yoshlari ham o‘zlarini qiziqtirgan savollarga, institutimiz bo‘yicha ham berilgan ma’lumotlarga o‘z qiziqishlarini bildirib, uchrashuv savol-javob shaklida o‘tkazilib mazmunli va qiziqarli bo‘ldi.

Under the guidance of Associate Professor M. Abdullayev from the Department of Humanities and Languages at the Institute of agriculture and agrotechnologies of Karakalpakstan, English language instructors G. Atakhanova, Z. Toreniyazova, I. Sarsenbayeva, P. Jaumitbayeva, M. Kulimova, and J. Shamuratov held a meeting and discussions with the youth of the “Oqmang‘it” and “To‘ktov” communities in Nukus district, together with the local community leaders and youth representatives.
During the conversation, in order to further enhance the interest of local youth in learning foreign languages, they discussed the organization of both online and offline language courses in collaboration with community leaders and youth coordinators.
The venues for these courses were also determined during the meeting. The youth of the district expressed keen interest in the information provided about the institute and asked various questions. The meeting was held in a Q&A format and was engaging and informative.