Uchrashuvda institutimiz rektori B.B.Jollibekov, O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Davlat xizmatini rivojlantirish agentligi Qoraqalpog‘iston Respublikasi filiali boshlig‘ining o‘rinbosari Seytniyazov Kamarbek Paraxatovich, O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Davlat xizmatini rivojlantirish agentligi Qoraqalpog‘iston Respublikasi filiali Inson resurslari va kadrlar salohiyatini rivojlantirish bo‘limi bosh inspektori Allambergenov Nizamatdin Saparbaevich institutimiz barcha fakultetlari, Registrator ofisi mas’ullari va bitiruvchi yoshlar ishtirok etdi.
O‘tkazilgan tadbirni institutimiz rektori B.B.Jollibekov ochib berdi va boshqarib bordi. Ushbu tadbirda so‘zga chiqqanlar Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligining 2025-yil 29-maydagi 203-sonli buyrug‘ida nazarda tutilgan topshiriqlari hamda buyruq ilovasining 5-bandida keltirilgan topshiriqlar bo‘yicha quyidagi ishlar amalga oshirilishi vazifalar hamda Davlat xizmatiga ishga kirish tartibi, Davlat fuqarolik xizmatiga kirish shartlari va jarayonlari hamda Vacancy.argos.uz platformasidan foydalanish va ro‘yxatdan o‘tish tartibi haqida umumiy ma’lumot va tushunchalar berib o‘tdi.
Uchrashuvda davlat elektron tizimidan foydalanish tartibi, One id Yagona identifikatsiya tizimi, My.gov.uz saytidan ro‘yxatdan o‘tish va davlat fuqarolik xizmatchilari vakant lavozimlarining – ARGOS.uz saytidan ro‘yxatdan o‘tish va ish o‘rinlarini izlash haqida batafsil ma’lumotlar yetkazilib, tegishli tushuntirishlar berilishi bilan bir qatorda bitiruvchilarimizni o‘ylantirgan savollarga mas’ullar tomonidan javoblar berildi.

The meeting was attended by the Rector of our Institute B.B.Zhollibekov, Deputy Head of the Karakalpakstan Republic Branch of the Agency for the Development of Public Service under the President of the Republic of Uzbekistan Seytniyazov Kamarbek Parakhatovich, Chief Inspector of the Department of Human Resources and Personnel Development of the Karakalpakstan Republic Branch of the Agency for the Development of Public Service under the President of the Republic of Uzbekistan Allambergenov Nizamatdin Saparbaevich, representatives of all faculties of our Institute, the Registrar’s Office, and graduating students.
The event was opened and chaired by the rector of our institute, B.B.Zhollibekov. Speakers at this event provided general information and concepts about the tasks provided for by the order of the Ministry of Higher Education, Science and Innovation No. 203 dated May 29, 2025, as well as the tasks set out in paragraph 5 of the order’s appendix, the procedure for entering the civil service, the conditions and procedures for entering the civil service, and the procedure for using and registering on the Vacancy.argos.uz platform.
At the meeting, detailed information was provided on the procedure for using the state electronic system, the One id Unified Identification System, registration on the My.gov.uz website, registration for vacant positions of state civil servants on the ARGOS.uz website, and job searching, along with appropriate explanations, answers were given to the questions of our graduates.