Ayni paytda Qoraqalpog‘iston qishloq xo‘jaligi va agrotexnologiyalar instituti rektori Berdiyar Baxtiyarovich Jo‘llibekov Germaniyaning Weihenstephan-Triesdorf University of Applied Sciences universitetida xizmat safarida.
U yerda institutimiz rektori B.Jollibekov Germaniyaning Weihenstephan-Triesdorf University of Applied Sciences universitetida mavjud imkoniyatlar bilan yaqindan tanishish bilan birga «International Day» loyiha-dasturida ishtirok etdi hamda institutimiz tomonidan olib borilayotgan ilmiy-amaliy loyihalar, qishloq xo‘jaligida kadrlar tayyorlashda institutimizning tutgan o‘rni haqida alohida ta’kidlab o‘tdi.
Shundan so‘ng universitetdagi mavjud laboratoriya va o‘quv xonalari bilan tanishib, u yerda olib borilayotgan ilmiy loyihalarni ham o‘rganish maqsadida suhbatlar olib bordi.
Shuningdek, xizmat safari davomida, 2024-yil institutimizda bakalavr bosqichini tamomlab hozirda Weihenstephan-Triesdorf University of Applied Sciences’da GRANT asosida Magistratura bosqichida ta’lim olayotgan Axrorov Abror bilan uchrashdi va Germaniyaning Weihenstephan-Triesdorf University of Applied Sciences bilan ilmiy-tadqiqot ishlari samaradorligini oshirish maqsadida doktorantlar (PhD) uchun 2026-2029-yillarda DAAD tomonidan moliyalashtiriladigan «SDG-Partnerships» dasturida institutimizning ham faol ishtirok etishi va «International Day» tadbir-dasturida bu haqida tavsiyalar berib o‘tdi.

Currently, Berdiyar Bakhtiyarovich Zhollibekov, Rector of the Karakalpakstan Institute of Agriculture and Agrotechnologies, is on a working visit to the Weihenstephan-Triesdorf University of Applied Sciences in Germany.
There, the rector of our institute, B. Zhollibekov, familiarized himself with the opportunities available at the Weihenstephan-Triesdorf University of Applied Sciences in Germany, participated in the “International Day” project program, and emphasized the scientific and practical projects carried out by our institute, the role of our institute in training personnel in agriculture.
After that, he familiarized himself with the existing laboratories and classrooms at the university and conducted interviews to study the scientific projects being carried out there.
Also, during the business trip, he met with Abror Akhrorov, who graduated from the bachelor’s degree at our institute in 2024 and is currently studying in the Master’s degree at the Weihenstephan-Triesdorf University of Applied Sciences on a GRANT basis, and in order to increase the effectiveness of research work with the Weihenstephan-Triesdorf University of Applied Sciences in Germany, he gave recommendations on the active participation of our institute in the “SDG-Partnerships” program for doctoral students (PhD) in 2026-2029, funded by DAAD, and in the “International Day” event program.