2025-yil 21-iyul kuni Janubiy Ural davlat agrar universiteti (Rossiya) Agrotexnologiya va ekologiya kafedrasi dotsenti Anton Aleksandrovich xizmat safari bilan Qoraqalpog‘iston qishloq xo‘jaligi va agrotexnologiyalar institutimizga tashrif buyurdi.
Mehmonni institut rektori B.B.Jo‘llibekov va prorektorlar kutib oldi va samimiy uchrashuv tashkil etildi.
Uchrashuv davomida ikki oliy ta’lim muassasasi bugungi kundagi imkoniyatlari, ilmiy-tadqiqot ishlari va amalga oshirilayotgan loyihalari haqida o‘zaro fikr almashdilar.
Tashrifdan ko‘zlangan asosiy maqsad institutimiz bitiruvchilari orasida Janubiy Ural davlat agrar universitetida o‘qishni istagan yoshlarni ushbu universitetga yo‘naltirish, shuningdek, ikki tomonlama ilmiy va ta’limiy hamkorlikni yo‘lga qo‘yishdan iborat bo‘ldi.
Mazkur taklif institutimiz rahbariyati tomonidan ijobiy qabul qilindi va bitiruvchi talabalar ishtirokida alohida uchrashuv tashkil etildi.
Uchrashuvda dotsent Anton Aleksandrovich Janubiy Ural davlat agrar universitetida grant va kontrakt asosida ta’lim olish imkoniyatlari borligini aytib o‘tdi. Ushbu ma’lumotlar bitiruvchilarimizda katta qiziqish uyg‘otdi.

On July 21, 2025, Anton Aleksandrovich, Associate Professor of the Department of Agrotechnology and Ecology of the South Ural State Agrarian University (Russia), paid a working visit to our Karakalpak Institute of Agriculture and Agrotechnologies.
The guest was welcomed by the rector of the institute B.B.Zhollibekov and vice-rectors, and a cordial meeting was organized.
During the meeting, the two universities exchanged views on their current capabilities, research work, and ongoing projects.
The main goal of the visit was to direct graduates of our institute who wish to study at the South Ural State Agrarian University to this university, as well as to establish bilateral scientific and educational cooperation.
This proposal was positively received by the leadership of our institute, and a separate meeting was organized with the participation of graduating students.
During the meeting, Associate Professor Anton Aleksandrovich noted that there are opportunities to study at the South Ural State Agrarian University on a grant and contract basis. This information aroused great interest among our graduates.