Mehmonlarni institutning O‘quv ishlari bo‘yicha prorektori N.Absattarov kutib olib, uchrashuv tashkil etdi.
Uchrashuvni N.Absattarov o‘z kirish so‘zi bilan boshlab berdi hamda bugungi kunda institutimiz va Yaponiya o‘rtasida olib borilayotgan loyihalar haqida ma’lumot berdi.
Shundan so‘ng JICA vakili Ashihara Tomoko xizmat safaridan maqsad Aoyama Yunaning 2025-yilning 3-sentyabr kunidan boshlab 2027-yilning 4-avgust kunigacha institutda volontyor sifatida faoliyat ko‘rsatishini hamda Qoraqalpog‘istonda qishloq xo‘jaligini o‘rganish bo‘yicha o‘z izlanishlarini amalga oshirishini ta’kidladi. Shuningdek, joriy yilning 12 sentyabr va 18 sentyabr kunlari qo‘shimcha 2 nafar yapon fuqarosi volontyorlik an’anasi asosida kelishi rejalashtirilganligini ta’kidladi.
Uchrashuv yakunida mehmonlarga institut tomonidan volontyorlarga ajratilgan xona ko‘rsatildi va Aoyama Yunaga kelgusi ishlarida ulkan muvaffaqiyatlar tiladi.

The guests were welcomed by the Vice-Rector for Academic Affairs of the institute, N. Absattarov, who organized a meeting.
N.Absattarov opened the meeting with an introductory speech and informed about the projects currently being implemented between our institute and Japan.
Following this, JICA representative Ashihara Tomoko stated that the purpose of the business trip is for Aoyama Yuna to work as a volunteer at the institute from September 3, 2025, to August 4, 2027, and to conduct research on the study of agriculture in Karakalpakstan. He also noted that on September 12 and 18 of this year, it is planned to bring an additional 2 Japanese citizens on the basis of volunteering tradition.
At the end of the meeting, the guests were shown a room allocated by the institute for volunteers and wished Aoyama Yuna great success in his future work.