Qoraqalpog‘iston qishloq xo‘jaligi va agrotexnologiyalar institutida “Uch avlod uchrashuvi” tadbiri tashkil etildi. Uchrashuvda ilm yo‘lida yuksak natijalarga erishgan ustozlar, ularning shogirdlari va institutning 1-kurs talaba-yoshlari ishtirok etdilar.
Tadbirni institut rektorining xotin-qizlar masalalari bo‘yicha maslahatchisi Z. Mambetniyazova kirish so‘zi bilan ochib berdi va boshqarib bordi.
Suhbat jarayonida qishloq xo‘jaligi sohasiga katta hissa qo‘shib kelayotgan professor-o‘qituvchilar, jumladan, “O‘simlikchilik, o‘rmonchilik va landshaft dizayni” kafedrasi dotsenti Genjenazar Sabirov, “Qishloq xo‘jaligi mahsulotlarini saqlash, dorivor o‘simliklarni yetishtirish va qayta ishlash texnologiyasi” kafedrasi professori Zulfiya Sultonova hamda ularning shogirdlari – shu kafedra dotsenti Risnazar Yusupov va Registrator ofisi direktori Ikiram Sulaymonovlar ishtirok etib, yoshlarga o‘z tajribalarini ulashdilar.
Uchrashuvdan ko‘zlangan asosiy maqsad – yosh avlod vakillarining ilmga bo‘lgan qiziqishini oshirish, ularni ustoz-shogird an’analariga sodiq holda yuksak natijalarga intilishlariga undashdan iborat bo‘ldi.

В Каракалпакском институте сельского хозяйства и агротехнологий состоялось мероприятие «Встреча трех поколений.» Во встрече приняли участие преподаватели, достигшие высоких результатов на пути науки, их ученики и студенты 1-го курса института.
Мероприятие открыла и вела с приветственным словом советник ректора института по вопросам женщин З. Мамбетниязова.
В ходе беседы приняли участие профессора и преподаватели, вносящие большой вклад в сельскохозяйственный сектор, в том числе доцент кафедры «Растениеводство, лесоводство и ландшафтный дизайн» Генженазар Сабиров, профессор кафедры «Хранение сельскохозяйственной продукции, технология выращивания и переработки лекарственных растений» Зульфия Султанова, а также их ученики — доцент кафедры Рисназар Юсупов и директор Регистраторского офиса Икирам Сулаймонов, которые поделились своим опытом с молодежью.
Основная цель встречи — повысить интерес молодого поколения к науке, побудить их стремиться к высоким результатам, оставаясь верными традициям наставника и ученика.