Qoraqalpog‘iston qishloq xo‘jaligi va agrotexnologiyalar institutida doktorantura bosqichida tahsil olayotgan yosh tadqiqotchilar bilan ochiq muloqot tashkil etildi.
Uchrashuvda institut rektori B.B. Jollibekov, Ilmiy tadqiqotlar, innovatsiyalar va ilmiy-pedagogik kadrlarni tayyorlash bo‘limi boshlig‘i A. Sayimbetov, bo‘lim mutaxassisi B. Panaeva hamda doktorantlar ishtirok etdilar.
Tadbir davomida rektor B.B. Jollibekov institutda amalga oshirilayotgan ilmiy loyihalar, ularning hozirgi holati hamda ayrim doktorantlarning erishayotgan yutuqlari haqida so‘z yuritdi. Shuningdek, akademik harakatchanlik, xalqaro hamkorlik loyihalari, ilmiy tadqiqotlarning istiqbollari va kelgusidagi rejalar yuzasidan ma’lumotlar berildi.
Muloqot jarayonida 3-bosqich doktorantlarning ilmiy izlanishlari va ularning natijalarini ishlab chiqarishga joriy etish masalalari muhokama qilindi. Doktorantlarning fikr-mulohazalari va takliflari tinglanib, ular bo‘yicha tavsiyalar berildi.

An open dialogue was organized with young researchers studying in doctoral studies at the Karakalpak Institute of Agriculture and Agrotechnologies.
The meeting was attended by the Rector of the Institute B.B. Zhollibekov, Head of the Department of Scientific Research, Innovation and Training of Scientific and Pedagogical Personnel A. Sayimbetov, Department Specialist B. Panaeva, and doctoral students.
During the event, Rector B.B. Zhollibekov spoke about the scientific projects being implemented at the institute, their current state, and the achievements of some doctoral students. Information was also provided on academic mobility, international cooperation projects, prospects for scientific research, and future plans.
During the dialogue, issues of scientific research of 3rd-year doctoral students and the implementation of their results in production were discussed. The opinions and suggestions of doctoral students were heard, and recommendations were given on them.
At the end of the conversation, A. Sayimbetov emphasized the need for doctoral students to timely formalize the results of scientific research, publish articles in prestigious international journals, actively participate in scientific conferences, and effectively use available opportunities.