Qoraqalpog‘iston qishloq xo‘jaligi va agrotexnologiyalar institutida doktorantura bosqichida tahsil olayotgan yosh tadqiqotchilar bilan ochiq muloqot tashkil etildi.
Uchrashuvda institut rektori B.B. Jollibekov, Ilmiy tadqiqotlar, innovatsiyalar va ilmiy-pedagogik kadrlarni tayyorlash bo‘limi boshlig‘i A. Sayimbetov, bo‘lim mutaxassisi B. Panaeva hamda doktorantlar ishtirok etdilar.
Tadbir davomida rektor B.B. Jollibekov institutda amalga oshirilayotgan ilmiy loyihalar, ularning hozirgi holati hamda ayrim doktorantlarning erishayotgan yutuqlari haqida so‘z yuritdi. Shuningdek, akademik harakatchanlik, xalqaro hamkorlik loyihalari, ilmiy tadqiqotlarning istiqbollari va kelgusidagi rejalar yuzasidan ma’lumotlar berildi.
Muloqot jarayonida 3-bosqich doktorantlarning ilmiy izlanishlari va ularning natijalarini ishlab chiqarishga joriy etish masalalari muhokama qilindi. Doktorantlarning fikr-mulohazalari va takliflari tinglanib, ular bo‘yicha tavsiyalar berildi.

В Каракалпакском институте сельского хозяйства и агротехнологий был организован открытый диалог с молодыми исследователями, обучающимися в докторантуре.
Во встрече приняли участие ректор института Б.Б. Жоллибеков, начальник отдела научных исследований, инноваций и подготовки научно-педагогических кадров А. Саимбетов, специалист отдела Б. Панаева и докторанты.
В ходе мероприятия ректор Б.Б. Жоллибеков рассказал о научных проектах, реализуемых в институте, их текущем состоянии и достижениях некоторых докторантов. Также была представлена информация об академической мобильности, проектах международного сотрудничества, перспективах научных исследований и планах на будущее.
В ходе диалога обсуждались вопросы научных исследований докторантов 3-го курса и внедрения их результатов в производство. Были заслушаны мнения и предложения докторантов и даны рекомендации по ним.
В завершение беседы А. Саимбетов подчеркнул, что докторантам необходимо своевременно оформлять результаты научных исследований, публиковать статьи в престижных международных журналах, активно участвовать в научных конференциях и эффективно использовать имеющиеся возможности.