Ramazanov Daniyar Baxitbay ulining “Qoraqalpog‘istonda AQSH va Meksika g‘o‘za namunalari asosida intensiv, tubi optimal konstruksiyaviy ashyolar yaratish” mavzusidagi 06.01.05-“Seleksiya va urug‘chilik” ixtisosligi boʻyicha qishloq xoʻjaligi fanlari boʻyicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun tayyorlangan dissertatsiya ishining himoyasi Qoraqalpogʻiston qishloq xoʻjaligi va agrotexnologiyalar instituti huzuridagi ilmiy darajalar beruvchi PhD.05/29.08.2023.Qx.172.01 raqamli Ilmiy kengashning 2025-yil 14-noyabr kuni soat 10:00 dagi majilisida bo‘lib o‘tadi.
Manzil: 230101, Qoraqalpogʻiston Respublikasi, Nukus shahri, Abdambetov koʻchasi. Qoraqalpogʻiston qishloq xoʻjaligi va agrotexnologiyalar instituti. Tel.: (61) 229-27-01; faks: (61) 229-25-09; E-mail: ftga_info@edu.uz

The defense of the dissertation of Ramazanov Daniyar Bakhitbayuly on the topic “Creation of intensive material with an optimal bush structure based on cotton samples American and Mexican in Karakalpakstan” for the degree of Doctor of Philosophy (PhD) in Agricultural Sciences in the specialty 06.01.05 – “Selection and Seed Production” will be held on November 14, 2025 at 10:00 at the meeting of the Scientific Council PhD.05/29.08.2023.Qx.172.01 at the Karakalpak Institute of Agriculture and Agrotechnologies.
Address: 230101, Nukus, Republic of Karakalpakstan, Abdambetov street, Institute of agriculture and agrotechnologies of Karakalpakstan. Tel.: (61) 229-27-01; fax: (61) 229-25-09; e-mail: ftga_info@edu.uz.