Qoraqalpog‘iston qishloq xo‘jaligi va agrotexnologiyalar institutida Yaponiyaning “Green Leaf” kompaniyasi prezidenti Sawaura Shoji, kompaniya xodimi Sawaura Yukiko hamda JICA GROW loyihasi eksperti Yoshikawa Takumalar xizmat safari doirasida tashrif buyurdi.
Mehmonlarni institut rektori B. Jollibekov, OISCA–Uzbekistan ofis menejeri T. Buranbaev hamda institutda volontyor sifatida tajriba orttirayotgan Yaponiyalik yoshlar kutib oldilar. Tashrif davomida tomonlar o‘rtasida davra suhbati o‘tkazildi.
Uchrashuvning asosiy maqsadi – institut bitiruvchilari va bitirish arafasida bo‘lgan talabalarni ish bilan ta’minlash, shuningdek, o‘zaro hamkorlikni yanada mustahkamlashdan iborat bo‘ldi.
Suhbat davomida ikki tomon ham bugungi kunda mavjud imkoniyatlar haqida fikr almashib, kelgusida qo‘shma loyihalar va amaliy hamkorlikni rivojlantirish takliflarini ilgari surdilar.

Президент японской компании «Green Leaf» Саваура Шожи, сотрудник компании Саваура Юкико и эксперт проекта JICA GROW Ёсикава Такума посетили Каракалпакский институт сельского хозяйства и агротехнологий в рамках рабочей поездки.
Гостей встретили ректор института Б. Джоллибеков, менеджер офиса OISCA-Uzbekistan Т. Буранбаев и молодые люди из Японии, которые приобретают опыт в качестве волонтеров в институте. В ходе визита между сторонами состоялся круглый стол.
Основной целью встречи стало трудоустройство выпускников института и студентов, находящихся на пороге выпуска, а также дальнейшее укрепление взаимного сотрудничества.
В ходе беседы стороны обменялись мнениями о существующих возможностях и выдвинули предложения по развитию совместных проектов и практического сотрудничества в будущем.