Institutimizda zamonaviy texnologiyalarni o‘quv jarayoniga keng joriy etish, talabalar va yosh mutaxassislarning bilim va ko‘nikmalarini oshirish maqsadida Inkubatsiya markazi direktori Daniyar Ramazanov va IT sohasida 8 yildan ortiq xizmat qilayotgan, tadbirkor va biznes avtomatlashtirish bo‘yicha mutaxassis Alibek Embergenovlar tomonidan “AI Leaders – Sun’iy intellekt davrida lider bo‘lish” mavzusida seminar tashkil etildi.
Mazkur seminar davomida ishtirokchilarga sun’iy intellekt (AI) texnologiyalarining rivojlanish bosqichlari, ularning qishloq xo‘jaligida qo‘llanilishi, raqamli texnologiyalar, ma’lumotlar tahlili asosida samaradorlikni oshirish imkoniyatlari haqida batafsil ma’lumotlar berildi.
Seminarda, shuningdek, sun’iy intellekt asosida ishlaydigan dasturlar va platformalar, ularning amaliy qo‘llanilishi, startap loyihalar yaratishdagi ahamiyati hamda yoshlarning innovatsion fikrlashini rivojlantirish masalalari muhokama qilindi. Ishtirokchilar o‘zlarini qiziqtirgan savollarga mutaxassislar tomonidan atroflicha javoblar oldi.

В целях широкого внедрения современных технологий в учебный процесс нашего института, повышения знаний и навыков студентов и молодых специалистов, директор Инкубационного центра Данияр Рамазанов и Алибек Эмбергенов, предприниматель и специалист по автоматизации бизнеса, проработавший в сфере IT более 8 лет, организовали семинар на тему «AI Leaders — быть лидером в эпоху искусственного интеллекта.»
В ходе данного семинара участникам была предоставлена подробная информация об этапах развития технологий искусственного интеллекта (ИИ), их применении в сельском хозяйстве, цифровых технологиях, возможностях повышения эффективности на основе анализа данных.
На семинаре также обсуждались программы и платформы, работающие на основе искусственного интеллекта, их практическое применение, значение в создании стартап-проектов, а также вопросы развития инновационного мышления молодежи. Участники получили исчерпывающие ответы на интересующие их вопросы от специалистов.