So‘nggi paytlarda mamlakatimizda ta’lim sifati va yoshlar tarbiyasiga katta e’tibor qaratilmoqda.
Ayniqsa, Qoraqalpog‘iston qishloq xo‘jaligi va agrotexnologiyalar institutida talabalarning qishloq xo‘jaligi sohasida o‘z kasbiy faoliyatini muvaffaqiyatli boshlashlari uchun barcha zarur bilimlarni o‘zlashtirishi va amaliy faoliyat yuritishi uchun keng imkoniyatlar yaratilgan.
Institutimizda tajribali va yuqori malakali professor-o‘qituvchilar faoliyat olib bormoqda, ular o‘zlarining keng bilimlarini talabalar bilan baham ko‘rishga tayyor. Shuningdek, institutimiz talabalarga xorijning yetakchi universitetlarida tahsil olish, bilim, ko‘nikma va malakalarini oshirish, tajriba orttirish uchun ajoyib imkoniyat yaratib berayotganidan faxrlanamiz.
Bugun, 2022-yil 16-avgust kuni institutimiz rektori professor E.Sh. Toreniyazov va o‘quv ishlari bo‘yicha prorektor dotsent N. Absattarov Janubiy Ural davlat agrar universiteti magistratura bosqichida o‘qishga grant yutib olgan Zooinjeneriya fakulteti bitiruvchisi Mambetsapaev Alpamisni tabrikladi. Institut rahbariyati faxr-iftixor izhor etib, u JUDAUning “Veterinariya-sanitariya ekspertizasi” yo‘nalishi bo‘yicha magistratura talabasi bo‘lib, to‘g‘ri tanlov qilganini ta’kidladi. Shu bilan to’xtab qolmaslikni va doimo o’z maqsadlari, orzulari sari olg’a borishni, yuksak marralarni egallashni aytib o’tdi. Mamlakatimiz kelajagi, mehnatkash xalqimiz baxti, farovonligi sizlar, yoshlarning qo‘lida, – dedi rektorimiz.

Recently, great attention has been paid to the quality of education and youth education in our country.
Especially at the Karakalpak Institute of Agriculture and Agrotechnology, great opportunities are provided for self-realization and practical activities, where students can get all the necessary knowledge for a successful start of a professional career in the field of agriculture.
Experienced and highly qualified professors are working in our institute and they are ready to share their extensive knowledge with students. We are also proud that our institute provides students with an excellent opportunity to study at leading foreign universities, improve their knowledge, skills and qualifications, and gain experience.
Today, on August 16, 2022, the rector of our institute, Professor E.Sh. Toreniyazov and associate professor N. Absattarov, vice-rector for educational affairs, congratulated Mambetsapaev Alpamis, a graduate of the Faculty of Zooengineering, who won a grant to study at the master’s degree of the South Ural State Agrarian University. The management of the institute expressed pride and noted that he made the right choice by becoming a master’s student of SUSAU in the direction of “Veterinary-sanitary expertise”. They wished not to stop and always move towards his goals and dreams and achieve high goals. The future of our country, the happiness and well-being of our hard-working people are in the hands of you, the youth, – said our rector.