So‘nggi paytlarda mamlakatimizda ta’lim sifati va yoshlar tarbiyasiga katta e’tibor qaratilmoqda.
Ayniqsa, Qoraqalpog‘iston qishloq xo‘jaligi va agrotexnologiyalar institutida talabalarning qishloq xo‘jaligi sohasida o‘z kasbiy faoliyatini muvaffaqiyatli boshlashlari uchun barcha zarur bilimlarni o‘zlashtirishi va amaliy faoliyat yuritishi uchun keng imkoniyatlar yaratilgan.
Institutimizda tajribali va yuqori malakali professor-o‘qituvchilar faoliyat olib bormoqda, ular o‘zlarining keng bilimlarini talabalar bilan baham ko‘rishga tayyor. Shuningdek, institutimiz talabalarga xorijning yetakchi universitetlarida tahsil olish, bilim, ko‘nikma va malakalarini oshirish, tajriba orttirish uchun ajoyib imkoniyat yaratib berayotganidan faxrlanamiz.
Bugun, 2022-yil 16-avgust kuni institutimiz rektori professor E.Sh. Toreniyazov va o‘quv ishlari bo‘yicha prorektor dotsent N. Absattarov Janubiy Ural davlat agrar universiteti magistratura bosqichida o‘qishga grant yutib olgan Zooinjeneriya fakulteti bitiruvchisi Mambetsapaev Alpamisni tabrikladi. Institut rahbariyati faxr-iftixor izhor etib, u JUDAUning “Veterinariya-sanitariya ekspertizasi” yo‘nalishi bo‘yicha magistratura talabasi bo‘lib, to‘g‘ri tanlov qilganini ta’kidladi. Shu bilan to’xtab qolmaslikni va doimo o’z maqsadlari, orzulari sari olg’a borishni, yuksak marralarni egallashni aytib o’tdi. Mamlakatimiz kelajagi, mehnatkash xalqimiz baxti, farovonligi sizlar, yoshlarning qo‘lida, – dedi rektorimiz.

В последнее время в стране большое внимание уделяется качеству образования и воспитанию молодежи.
Особенно в Каракалпакском институте сельского хозяйства и агротехнологии предоставляются большие возможности для самореализации и практической деятельности, где студенты могут получить все необходимые знания для успешного начала профессиональной карьеры в сфере сельского хозяйства.
В институте ведут деятельность опытные и высококвалифицированные профессора и преподаватели, которые готовы делиться своими обширными знаниями со студентами. А еще можем гордится тем, что наш институт предоставляет учащимся великолепную возможность стажироваться в ведущих зарубежных вузах, совершенствовать свои знания, навыки, квалификацию, набираться опыта.
Сегодня 16-августа 2022-года ректор нашего института профессор Е.Ш.Торениязов и проректор по учебной части доцент Н.Абсаттаров пригласили выпускника факультета Зооинженерия Мамбетсапаева Алпамыса, который выиграл грант на обучение в магистратуре в Южно-Уральском государственном аграрном университете. Руководство института выразило гордость и отметило, что он сделал правильный выбор, став магистрантом ЮУРГАУ по направлению «Ветеринарно-санитарная экспертиза». Пожелал не останавливаться на достигнутом и всегда идти вперед к своим целям, мечтам, брать высокую планку. Будущее нашей страны, счастье, благополучие трудолюбивого народа в Ваших руках, руках молодежи – отметил ректор.