Qoraqalpog’iston qishloq xo’jaligi va agrotexnologiyalar instituti 1-kurs talaba qizlari o’rtasida “Agrar arıwlari” ko’rik tanlovining ikkinchi bosqichi bo’lib o’tdi.
Ko’rik tanlovni institutning yoshlar masalalari va ma’naviy-marifiy ishlar bo’yicha birinchi prorektori R.Ibragimova ochib berdi hamda muassasamizning ta’lim-tarbiya va ma’naviy-marifiy ishlardagi muvaffaqiyatlari va bunda xotin-qizlarning o’rni haqida aytib o’tdi hamda ishtirokchilarga omad tiladi.
Ishtirokchilar o’zini tanishtirish, aktyor yoki aktrisalarga parodiya, erkin mavzu shartlari bo’yicha ozaro bellashdi va o’zlarining qobilyatini, ziyrakligini va mahoratini namoyish etdi.
Har bir shart bo’yicha hakamlar ishtirokchilarni baholab bordi hamda yuqori ball to’plagan ishtirokchilar ya’ni zooinjeneriya fakulteti ipakchilik ta’lim yunalishi talabasi A.Eltayeva 1-o’rinni, meva-sabzavotchilik, qishloq xoʻjaligi mahsulotlarini saqlash va qayta ishlash texnologiyasi fakulteti yurispredensiya ta’lim yunalishi talabasi U.Genjemuratova 2-o’rinni hamda agrobiologiya va oʻsimliklarni himoya qilish fakulteti agroximiya ta’lim yunalishi talabasi Z.Saparmuratova 3-o’rinni egalladi.
Tanlov yakunida institut rektorı E.Tóreniyazov g’oliblarni muvaffaqiyati bilan tabrikladi hamda ziyrak, qobilyatli yoshlar muassasamizning faxri, ular hamda barcha yoshlarning yuqori bilim va taffakur egasi bo’lib buyuk kelajagimiz poydevori bo’lishiga ishonch bildirdi. Buning uchun mamlakatimizda, muassasamizda barcha sharoitllar yaratilganligi, faqat yoshlardan bilim olish, bo’sh vaqtini bekor o’tkazmaslik talab etilishini ta’kidlab o’tdi.
Tadbir so’ngida tanlov ishtirokchilariga «Diplom», «Faxriy yorliq» lar va esdalik sovg’alari topshirildi.

Among the 1st year female students of the Institute of Agriculture and Agrotechnology of Karakalpakstan the 2nd stage of the contest “Ladies of Agrarian” was held.
The competition was opened by 1st Vice-Rector for Youth Affairs and Spiritual affairs of the Institute R. Ibragimova and noted the achievements of the Institute in the educational and Spiritual outreach work, where she pointed out the role of the female in this work and wished good luck to the participants.
Participants competed with each other in self-presentation, parody of actors or actresses, free theme and demonstrated their ability, wit and skill.
The jury evaluated the participants on each condition, and the participants who obtained the highest marks, that is, A. Eltaeva, the student of silkworm breeding faculty of Zooengineering, 2nd place was taken by U. Genjemuratova, the student of law direction of Fruit and vegetable growing of the faculty Storage and processing technology of agricultural products, 3rd place was taken by a student of agro chemistry and plant protection direction of the faculty of Agrobiology, Z. Saparmuratova.
After the competition rector of the Institute Professor E.Toreniyazov congratulated the winners with their success and expressed confidence that intelligent, capable young people are the pride of our institution, and they and all youth will be the basis of our great future as the holders of high knowledge and thinking. He mentioned that all conditions are made for this in the country and at the institute, students need to be educated and have a fruitful leisure time.