Rossiya davlat agrar universiteti bilan hamkorlik yanada mustahkamlanoqda
Qoraqalpog’iston qishloq xo’jaligi va agrotexnologiyalar instituti hamda K.A. Timiryazev nomidagi Rossiya davlat agrar universiteti bilan tuzilgan shartnoma doirasida olib borilayotgan ishlar va istiqboldagi vazifalarga bag’ishlanib uchrashuv bo’lib o’tdi.
Uchrashuvda Qoraqalpog’iston qishloq xo’jaligi va agrotexnologiyalar instituti rektori, qishloq xo’jaligi fanlari doktori, professor E.Toreniyazov, K.A. Timiryazev nomidagi Rossiya davlat agrar universiteti kafedra mudiri, Akademik, texnika fanlari doktorı O.N.Didmanize ishtirok etdi.
Tadbirda institutda yaratilgan imkoniyatlar, bugungi kunda erishilgan muvaffaqiyatlar, istiqboldagi vazifalar bo’yicha fikr va takliflar bildirildi. Shuningdek, ikki oliy o’quv muassasasi qishloq xo’jaligi sohasi uchun tajriybali, etuk mutaxassislarni tayyorlashda hamkorlikdagi ishlarni yanada rivojlantirish, tajriyba almashish, institut talabalarini K.A. Timiryazev nomidagi Rossiya davlat universitetida magistratura va doktarantura bosqichida ta’lim olishi uchun sharoitlarni yaratish bo’yicha kelishuvga erishildi.

Укрепляется сотрудничество с Российским государственным аграрным университетом
Встреча прошла в соответствии с соглашением с Каракалпакским институтом сельского хозяйства и агротехнологий и Российским государственным аграрным университетом имени К.А. Тимирязева.
Во встрече приняли участие ректор Каракалпакского института сельского хозяйства и агротехнологий, профессор Е.Торениязов, заведующий кафедрой сельского хозяйства и агропродовольствия им. К.А.Тимирязева, доктор философии по академическим и техническим наукам О.Н.Дидманизе.
На мероприятии были высказаны мнения и предложения о созданных в институте возможностях, достигнутых сегодня успехах и задачах на будущее. Также два высших учебных заведения будут и дальше развивать сотрудничество в подготовке опытных и зрелых специалистов для области сельского хозяйства, обмениваться опытом, направлять студентов института в К.А.Тимирязева. Достигнута договоренность о создании студентам условий для продолжения обучения в магистратуре и докторантуре Российского государственного университета имени Тимирязева.