Bugun Qoraqalpog‘iston qishloq xo‘jaligi va agrotexnologiyalar institutida Yoshlar ittifoqi Boshlang‘ich tashkilotining navbatdagi hisobot-saylov yig‘ilishi o‘tkazildi. Tadbirni yoshlar bilan ishlash, ma’naviyat va ma’rifat ishlari bo‘yicha birinchi prorektor M M.Dauletmurat ochib berdi va olib bordi.
Yig‘ilishda Yoshlar ittifoqi boshlang‘ich tashkiloti yetakchisi M. Mambetov o‘z faoliyati yuzasidan hisoboti bilan chiqish qildi. Unda bugungi kungacha amalga oshirilgan tashabbuslar, erishilgan yutuqlar haqida so‘z yuritildi. Faoliyati uchun M. Mambetovga minnatdorchilik bildirilib, esdalik sovg‘alari topshirildi.
Yig‘ilish yakunlariga ko‘ra, o‘zining tashabbuskorligi va yetakchilik qobiliyati bilan ajralib turgan M. Xalmuratov Yoshlar ittifoqi Boshlang‘ich tashkiloti yangi yetakchisi etib saylandi.
Tadbir davomida talaba-yoshlar M. Mambetovga iliq tilaklar bildirgan holda uning institut yoshlari uchun qilgan xizmatlarini alohida ta’kidlab o‘tishdi.

Today, a regular reporting and election meeting of the Primary Organization of the Youth Union was held at the Karakalpak Institute of Agriculture and Agrotechnologies. The event was opened and conducted by the First Vice-Rector for Youth Affairs, Spirituality and Enlightenment M. M. Dauletmurat.
At the meeting, the leader of the primary organization of the Youth Union, M. Mambetov, presented a report on his activities. It discussed the initiatives implemented to date and the achievements made. M. Mambetov was thanked for his work and presented with commemorative gifts.
Following the meeting, M. Khalmuratov, distinguished by his initiative and leadership abilities, was elected as the new leader of the Primary Organization of the Youth Union.
During the event, students expressed warm wishes to M. Mambetov and especially noted his services to the youth of the institute.