Kafedra mudiri:Abdrimova Gulbahor Errimatovna
«Ipakchilik» kafedrasi O’zbekiston Respublikasi Prezidentining 2019-yil 19-avgustdagi “Toshkent davlat agrar universiteti faoliyatini yanada takomillashtirish chora-tadbirlari tug’risida” gi  PQ-4421-sonli qarori, Qishloq xӯjaligi vazirligining 2019-yil 26-avgustdagi “Toshkent davlat  agrar universiteti va uning  filiallari strukturasini tasdiqlash tӯg’risida” gi 132-sonli va Toshkent davlat  agrar universitetining 2019-yil 3-sentyabrdagi №1-9-6/726-sonli buyrug’ini  amalga oshirishni taьminlash tӯg’risidagi qaroriga asoslanib, 03.09.2019 yildan boshlab kafedramiz «Baliqchilik va ipakchilik» kafedrasi etib tuzildi.  Kafedra mudiri lavozimida qishloq xӯjalik fanlari falsafa doktori (PhD) , Abdrimova Gulbaxor Erimmatovna ishlab kelmoqda.
Kafedrada Toshkentdagi İpakchilik ilmiy-tadqiqot instituti va Baliqchilik ilmiy-tadqiqot instituti, “Qoraqalpoq baliq sanoat ” birlashmasi, “Nukus Agro Fish ” MChJ, Qoraqalpog’iston Respublikasi “Agro pilla” MChJ, “Jalol Qora Nukus” MChJ, “Oltin baliq” MChJ bilan hamkorlik ishlari yo’lga qo’yilgan

Head of chair:Abdrimova Gulbahar Erimmatovna
The chair of fishery and sericulture was founded in 2019  on September 3 on the basis of Presidential decree of the republic of Uzbekistan PD-4421 on August 19  2019 “on the measures of further improvement of the works of  Tashkent state agrarian university” 1-9-6/726, in accordance with the regulations of agriculture ministry 132  on August 26 of 2019 “on approval of Tashkent state agrarian university and its branches structure” and    from  September 3 of  2019 on provision of the realization of  Tashkent state agrarian university order 1-9-6/726. Abdrimova  Gulbahar  Erimmatovna, candidate of  philosophy  has been working as a head of the chair.
The chair cooperates with the scientific-research institute of silk in Tashkent and   scientific-research institute of fish farming, Karakalpak association of the fishing industry, LLC ”Nukus agro fish”, of the republic of Karakalpakstan, LLC “Agropilla”, LLC Jalal Kara Nukus, LLC  “Goldfish”.