Вьетнам қишлоқ хўжалиги академиясига қарашли дала экинлари илмий тадқиқот институти мутахассиси доктор Фан Ва Нгиа билан учрашув
2021 йили 30-апрель куни филиалимизга Вьетнам қишлок хўжалиги академиясига қарашли дала экинлари илмий тадқиқот институти мутаҳассиси доктор Фан Ва Нгиа келди. Келишдан асосий мақсадРеспубликамизда етиштирилаётган шоли маҳсулотининг Вьетнам Республикасида етиштириладиган тури билан биргаликда хозирги экологик вазиятга чидамли шолининг турини ишлаб чикиш ҳисобланади. Шу билан бир каторда филиалимизда Вьетнамнинг Ханой университети билан биргаликда шоличилик бўйича қушма факультет очиш масалалари кориб чикилди.

Meeting with researcher of the Field Crops Research Institute of the Vietnam Academy of Agricultural Sciences Dr Phan Van Wa Nghia
In April 30, 2021 researcher of the Field Crops Research Institute under the Vietnam Academy of Agricultural Sciences Dr. Phan Van Wa Nghia from visited the branch. The main purpose of the visit was to develop a new rice variety that would be more sustainable by applying local and Vietnamese varieties. Also it was discussed to establish a joint department with the Hanoi University of Vietnam in the direction of rice farming.