2021 yilning 11 noyabr kuni Germaniya Xalqaro Hamkorlik tashkiloti (GIZ) vakillari bilan onlayn uchrashuv bo’lib utdi. Uchrashuvga Germaniyaning GIZ tashkiloti vakillari Yuliyan Felten, Paul Shumaxer, Zlatko Tadich va GIZning Qoraqalpog’istondagi koordinatori Raxat Ganiev, Qoraqalpog’iston Respublikasi Investitsiyalar va tashqi savdo vazirining birinchi o’rinbosari Alibek Kamalov va institutimizning Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo’yicha direktori o’rinbosari Berdiyar Jollыbekov ishtirok etdi.
Uchrashuvda Qoraqalpog’istonda baliqchilikning artemiya sohasini rivojlantirish bo’yicha hamkorlikda olib boriladigan ishlar to’g’risida batafsil muhokama qilindi.

On November 11, 2021, an online meeting was held with representatives of the German Society for International Cooperation (GIZ). The meeting was attended by representatives of the GIZ Julian Felten, Paul Schumacher, Zlatko Tadich and GIZ coordinator in Karakalpakstan Rakhat Ganiev, First Deputy Minister of Investments and Foreign Trade of the Republic of Karakalpakstan Alibek Kamalov and Deputy Director for Science and Innovation Berdiyar Jollibekov.
During the meeting, the parties discussed in detail the joint work on the development of brine shrimp in Karakalpakstan.