Latviya oliy ta’lim muassasalari bilan hamkorlik
2022 yilning 24 fevral kuni Latviya tabiiy fanlar va texnologiyalar universitetining O’quv va tarbiyaviy ishlar bo’yicha prorektori, professor Aigars Laizans institutimizga tashrif buyurdi. Mehmonlar bilan  institutimiz raxbariyati o’rtasida uchrashuv tashkillashtirildi va tomonlar o’z-aro hamkorlik shartnomasi imzoladi.
Bundan so’ng professor Aigars Laizans institutimizning konferentsiya xonasida professor-o’qituvchilar va magistranlarga «Barqaror qishloq xo’jaligi» va «Bioekonomika» mavzusida nazariy darslar olib bordi.

Cooperation with Latvian higher education institutions
On February 24, 2022, Professor Aigars Laizans, Vice-Rector for Academic Affairs of the Latvian University of  Life Sciences and Technologies, visited the Karakalpak Institute of Agriculture and Agrotechnology. First, the guest was greeted by the leadership of the institute and a meeting was organized, where a cooperation agreement was signed.
After that, Professor Aigars Laizans gave a theoretical lecture on “Sustainable Agriculture” and “Bioeconomics” for professors and masters in the conference hall of the Institute.