Iste’molchilarning muammolari bilan ishlash.
Qoraqalpog’iston qishloq xo’jaligi va agrotexnologiyalar institutida Iste’molchilarning muammolari bilan ishlash mavzusida majlis bo’lib o’tdi.
Majlisni Institutning birinchi prorektori R/Ibragimova ochib berdi va kelgan mehmonlar bilan talaba yoshlarni tanishtirdi.
O’zbekiston Respublikasi raqobatni rivojlantirish va iste’molchilar huquqlarini himoya qilish qo’mitasi boshqarma boshlig’i o’rinbosari B.Sharipov va Qoraqalpog’iston Respublikasi raqobatni rivojlantirish va iste’molchilar huquqlarini himoya qilish qo’mitasi raisining o’rinbosari A.Yusupov, Qoraqalpog’iston Respublikasi raqobatni rivojlantirish va i’stemolchilar huquqlarini himoya qilish qo’mitasi bosh mutaxassisi A.Aybergenovlar ishtirok etishdi.
O’zbekiston Respublikasi Konsitutciyasiga kiritilgan o’zgarishlar va 65-moddasi bo’yicha talaba yoshlarga iste’molchilarning huquqlari bo’yicha tushintirishlar berib o’tildi.

Work with customer problems.
The Karakalpak Institute of Agriculture and Agrotechnology held a meeting on the topic of working with customer problems.
First Vice-Rector of the Institute R. Ibragimova opened the meeting and introduced students and youth to the guests.
B. Sharipov, Deputy Chairman of the Committee for Development of Competition and Consumer Rights Protection of the Republic of Uzbekistan, and A. Yusupov, Deputy Chairman of the Committee for Development of Competition and Consumer Rights Protection of the Republic of Karakalpakstan, A. Aybergenov, Chief Specialist of the Committee for Development of Competition and Consumer Rights Protection of the Republic of Karakalpakstan, were present.
Students and young people were explained about the rights of consumers regarding the amendments made to the Constitution of the Republic of Uzbekistan and Article 65.