Toshkent davlat agrar universiteti Nukus filiali         2021-2022 yangi o’quv yilida Qoraqalpog’iston qishloq xo’jaligi va agrotexnologiyalar instituti sifatida o’z faoliyatini boshlamoqda
O’zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2021 yil 4 maydagi 275-son qarori asosida Toshkent davlat agrar universiteti Nukus filiali negizida Qoraqalpog’iston qishloq xo’jaligi va agrotexnologiyalar institutiga o’zgartirilib 2021 yilning 6 sentyabrь kuni o’z faoliyatini boshladi.
Jumladan, yangi 2021-2022 o’quv yili munosabati bilan institut rahbariyati tomonidan tantanali tadbir tashkil qilindi. Tadbirda nutq so’zlovchilar O’zbekiston Respublikasi Mustaqilligining 30 yillik bayrami bilan yig’ilganlarni tabrikladi va institutga shu yil o’qishga qabul qilingan  talabalarni talabalik oltin davri bilan chin qalbdan tabriklab, ularga yurtimizda yoshlarga yaratilgan imkoniyatlar to’g’risida aytib o’tdi. Kelajakda ilmiy izlanishlar olib borishga, fan olimpiadasi g’oliblari, nomdor stipendiya sohiblari bo’lishlari uchun bugundan harakat qilib borish kerakligi xususida tushintirdi. Bundan tashqari, birinchi kurs talabalarini tabriklash barobarida institut faoliyati to’g’risida ma`lumotlar berildi.
Shuningdek, institutga birinchi kursga qabul qilingan talabalar bilan bir hafta davomida o’z ta`lim yo’nalishlari bo’yicha bilim olish uchun yaratilgan imkaniyatlari bilan tanishish ishlari boshlab yuborildi.

The Nukus branch of the Tashkent State Agrarian University begins its activities as the Karakalpak Institute of Agriculture and Agrotechnology in the new 2021-2022 academic year.
According to the Resolution of the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan No. 275 dated May 4, 2021, on the basis of the Nukus branch of the Tashkent State Agrarian University, it was renamed the Karakalpak Institute of Agriculture and Agrotechnology and began its activities on September 6, 2021.
In particular, on the occasion of the new 2021-2022 academic year, the leadership of the institute organized a solemn event. The speakers of the event congratulated those present on the 30th anniversary of the Independence of the Republic of Uzbekistan and sincerely congratulated the students who entered the institute this year on the golden stage of their student life and told them about the opportunities that open up for young people in our country. It also explained that in order to conduct scientific research in the future, it is necessary to continue working in order to become winners of the science Olympiad, holders of prestigious scholarships. In addition, along with congratulations to the 1st year student, information about the activities of the institute was provided.
Also, the first-year students of the institute began to get acquainted with the opportunities for training in their specialty created for a week.